Latvijas Universitātes pūtēju orķestris viesojies Briselē
2015. gada 23. jūnijā Briselē Solidaritātes laukumā Eiropas Parlamenta ēkas priekšā Beļģu - Vācu un Eiropas Prāgas klubi Eiropas Cilvēcības gada ietvaros organizēja pasākumu Eiropas Cilvēciskuma Dienā, atzīmējot un godinot
- 70 gadus kopš Otrā pasaules kara beigām,
- 70 gadus kopš Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas,
- 100 gadus kopš Armēņu genocīda,
- 600 gadus no Čehu Cilvēcības Čempiona Jana Husa iešanas bojā, sadegot.
Šajā pasākumā piedalījās kolektīvi no Vācijas, Grieķijas, Čehijas un arī Latvijas Universitātes pūtēju orķestris, diriģents Jānis Puriņš un Latvijas Universitātes Tautas deju ansambļa „Dancis” dejotāji.
Līdztekus oficiālajām uzrunām, katrs šīs dienas apmeklētājs varēja izgaršot Eiropas valstu dažādību pasākumā „28 uz šķīvja” un baudīt kultūras programmu.
Latvijas Universitātes pūtēju orķestris un Tautas deju ansambļa „Dancis” dejotāji prezentēja latviešu komponistu mūziku un tautas dejas.
Par neaizmirstamu notikumu un spožu ierakstu orķestra radošajā biogrāfijā noteikti kļuva šīs dienas Gala koncerts prestižajā Briseles Flagey koncertzālē. Orķestris kopā ar „Danča” dejotājiem sniedza gandrīz stundu garu programmu koncertā, kurš kopumā ilga vairāk kā divas stundas.
Savu uzstāšanos orķestris sāka ar šī projekta vadītāja, arī komponista Davida Chmelika (1968.) skaņdarba The European Union Fanfare – Music for Peace pasaules pirmatskaņojumu.
Programmā tika iekļauti Jurjānu Andreja Ačikops, Jākoba de Hāna lietuviešu tautas dziesmu fantāzija „Lietuvas sirds”, Gunāra Ordelovska Sens valsis Burvīgā nakts.
Par koncerta augstāko māksliniecisko punktu noteikti var uzskatīt angļu komponista Džona Holanda piecdaļīgo Latviešu tautas dziesmu svīta alta saksofonam un pūtēju orķestrim atskaņojumu kopā ar jauno, talantīgo Latvijas saksofonisti Paulīnu Piteņko. Svītai ir piecas daļas: Kālabadi galdiņam, Jūrā gāju naudas gūt, Gaimiņa ausa, sauleite lēca, Gula meitiņa un Govju kazāks. Šis izpildījums noteikti bija pieskaitāms tiem brīžiem, kad orķestris ne tikai muzicēja, bet kopā ar diriģentu un solisti izdzīvoja šajā brīnišķīgajā svītā iekodēto latvisko prieku un skumjas. Pavisam noteikti to sajuta ikviens koncerta apmeklētājs, par ko liecināja aplausi.
Šis bija orķestra pēdējais koncerts šajā sezonā, kas notika Līgo svētku vakarā. Latvijas Universitātes pūtēju orķestra diriģents Jānis Puriņš, piesakot valsi Burvīgā nakts, stāstīja par to, ka šodien Latvijā ir svētki un brīvdiena, un, ka Līgo nakts ir maģiska, gluži kā šeit angliski tulkotais valša nosaukums Magical Night. Tas klusums no zāles līdz ar izskanējušo valsi arī bija maģisks.
Kolektīvus koncertbraucienā uz Briseli finansiāli atbalstīja Latvijas Universitāte.
Preses relīzi sagatavoja
LUPO mūziķe, LU studente Dace Šulce
Tel. 26177082
[Šī e-pasta adrese ir aizsargāta. Lai apskatītu to, lūdzu ieslēdziet javascriptu]