Nedēļas nogalē visā Latvijā notiks pasākums „Satiec savu meistaru! 2015”
Jau šajā nedēļas nogalē – no 2015.gada 27. līdz 29.martam vairāk nekā 170 vietās visā Latvijā notiks pasākums „Satiec savu meistaru! 2015”. Mācekļus pie sevis aicinās tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti.
„Satiec savu meistaru! 2015” ietvaros ikviens aicināts piedalīties meistardarbnīcās, individuālās nodarbībās, atvērtās darbnīcās, paraugdemonstrējumos, lekcijās, koncertos vai dančos un kopīgā muzicēšanā. Pasākumā varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Satikt savu meistaru varēs Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.
Atrodi savu meistaru un piesakies! Kontaktinformācija: www.satiecsavumeistaru.lv/karte/
Otro gadu „Satiec savu meistaru!” iekļausies arī Berga Bazāra tradicionāli rīkotajā amatnieku un zemnieku tirgū. Sestdien, 28. martā no plkst. 12.00 līdz 16.00 tur būs iespēja tikties ar dažādiem meistariem, piedalīties rotaļās un dančos, kā arī apmeklēt lekcijas un praktiskās nodarbības par latviešu tautas tērpu valkāšanu un darināšanu. Plkst. 13.00 „Birojnīcā” Berga Bazārā notiks „Satiec savu meistaru!” otrā – Latgalei veltītā DVD atklāšana. Plkst. 14.00 ikviens aicināts uz olu krāsošanas meistarklasi (olas jāņem līdzi pašiem)!
Pasākumu „Satiec savu meistaru!” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Berga Bazāru un Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām.
Informatīvi atbalsta Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Latvijas Avīze, TVnet, 1188, LSM.lv un žurnāls Ir.
„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.