Aicina kultūras darbiniekus pieteikties mācību semināriem par efektīvu komunikāciju tiešsaistē
No 2020. gada 11. līdz 23. maijam norisināsies tiešsaistes semināri "Kultūras un cilvēciskais pieskāriens tiešsaistē: jaunas iespējas uzrunāt un iesaistīt plašu auditoriju kultūras un izglītības projektos", uz kuriem aicināti līdz šā gada 3.maijam pieteikties Latvijas kultūrizglītības iestāžu, kultūras centru, muzeju, bibliotēku darbinieki, pašdarbības kolektīvu vadītāji, nevalstisko organizāciju vadītāji un darbinieki, jauniešu organizāciju dalībnieki, kā arī Latvijas diasporas kultūras dzīves veidotāji, kuri ieinteresēti sabiedriski nozīmīgu radošo projektu īstenošanā.
Lai programmas ietvaros sniegtās zināšanas bez maksas būtu pieejamas plašam kultūras speciālistu lokam, tās īstenošanu finansiāli nodrošina ECR Group un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
Par mācību semināriem
Aicinām piedalīties kultūras darbinieku tiešsaistes mācību semināros “Kultūras un cilvēciskais pieskāriens tiešsaistē: jaunas iespējas uzrunāt un iesaistīt plašu auditoriju kultūras un izglītības projektos”, kas tiek īstenoti sadarbojoties Eiropas Parlamenta deputātei Dacei Melbārdei un Latvijas Nacionālajam kultūras centram ar Eiropas Parlamenta ECR Group (Eiropas konservatīvo un reformistu grupa) atbalstu.
Pašreizējā COVID-19 pandēmija pasaulē ierobežo cilvēku iespēju tikties klātienē un īstenot aktivitātes, kas saistītas ar tiešu komunikāciju, tāpēc svarīgi palīdzēt cilvēkiem pielāgoties esošajai situācijai. Šajā laikā īpaši nozīmīgi ir atbalstīt kultūras, radošos un izglītības darbiniekus, kā arī nevalstiskas organizācijas, kas asi izjūt negatīvu ekonomisko un emocionālo ietekmi, ko rada COVID-19 krīze. Ārkārtējās situācijas noteiktie ierobežojumi liedz sabiedrībai saņemt virkni kultūras pakalpojumu klātienē, tostarp, apmeklēt bibliotēkas, muzejus un citas iestādes, ir apturēta kultūras namu un pašdarbības kolektīvu darbība. Tādēļ ir jo īpaši svarīgi turpināt dialogu nozares profesionāļu un darbinieku starpā par krīzes pārvarēšanas iespējām un viedokļu līderību, kā arī turpināt emocionāli piepildītu un saturīgu saziņu ar plašām auditorijām.
Mācību semināru laikā pieredzējuši pasniedzēji sniegs informāciju gan par inovatīvām metodēm, kuras varētu palīdzēt mazināt dīkstāves negatīvo ietekmi, gan arī par autortiesībām un citiem saistītiem jautājumiem, kas tieši ietekmē tiešsaistes pakalpojumu veidošanu. Semināru ietvaros plānotas arī tiešsaistes diskusijas, lai padziļināti izprastu e-kultūras konceptu, apmainītos ar labās prakses piemēriem tiešsaistes komunikācijā un pakalpojumu veidošanā, uzzinātu par interesantākajiem tiešsaistes kultūras pakalpojumiem.
Kaut arī tiešsaistes piedāvātās iespējas nevar aizstāt klātienes komunikāciju, tomēr digitālie rīki var būt noderīgi instrumenti vēstījuma sniegšanai plašām auditorijām arī laikā, kad šobrīd noteiktie ārkārtējie apstākļi būs beigušies. Svarīgas ir prasmes izmantot digitālo vidi, lai radītu savstarpēju mijiedarbību un “cilvēcisku pieskārienu” projektu attīstīšanai tiešsaistē un plašu auditoriju sasniegšanā.
Programmas mērķis
- Veicināt Latvijas kultūras, izglītības un nevalstisko organizāciju darbinieku profesionālo izaugsmi un tālākizglītību, motivēt pārmaiņu laikā turpināt īstenot iesāktos projektus un uzsākt jaunus, izmantojot digitālās vides piedāvātās iespējas, kā arī uzturēt aktīvu dialogu, labas prakses apmaiņu un saziņu profesionāļu starpā COVID-19 dīkstāves laikā.
- Izglītot Latvijas kultūras, izglītības un nevalstisko organizāciju profesionāļus par daudzveidīgām metodēm, kā veidot un nodot cilvēciskos, emocionālos un sajūtiskos elementus digitālajā vidē, kā arī par praktiskām tiešsaistes rīku izmantošanas metodēm, ar tiešsaistes pakalpojumiem saistītām autortiesībām un citiem jautājumiem.
- Attīstīt kultūras līderības, sadarbības, empātijas, stresa un pārmaiņu vadības prasmes.
Programmas metodes
Semināru, mācību un diskusiju laikā dalībnieki iepazīsies ar metodēm un jaunākajām inovācijām, kas palīdzēs veidot jaunus tiešsaistes projektus, pakalpojumus un komunikāciju. Tāpat dalībnieki apgūs sadarbības un komandas veidošanas prasmes, strādājot tiešsaistē, kas, savukārt, palīdzēs veidot jaunus sadarbības tīklus kopīgu projektu īstenošanai.
Semināru un mācību programma notiks sociālā mācību tīklā “Human”, kas ir slēgta un droša vide. Komunikācija mācību tīklā būs tikai starp iesaistītajiem dalībniekiem, ekspertiem un treneriem. Plānoti tiešsaistes vebināri, kā arī dalībnieki tiks aicināti veikt dažādus uzdevumus ar spēļošanas elementiem, notiks savstarpējas diskusijas un nelielu komandu (3–4 cilvēki) kopīga tiešsaistes projektu veidošana, bet noslēgumā – prezentācija.
Programmas dalībnieki
Latvijas kultūrizglītības iestāžu, kultūras centru, muzeju, bibliotēku darbinieki, pašdarbības kolektīvu vadītāji, nevalstisko organizāciju vadītāji un darbinieki, jauniešu organizāciju dalībnieki, kā arī Latvijas diasporas kultūras dzīves veidotāji, kuri ieinteresēti sabiedriski nozīmīgu radošo projektu īstenošanā.
Vadītāji un lektori:
Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte;
Uldis Zariņš, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos;
Lauma Žubule, neformālās izglītības trenere, organizāciju un personāla psiholoģe;
Zuarguss Zarmass, sociālā mācību tīklā “Human” dibinātājs un emocionālās inteliģences treneris;
Edīte Sarva, digitālās mācīšanās speciāliste, pasniedzēja;
Kultūras un izglītības jomas eksperti, kuri dalīsies savās zināšanās un iegūtajā pieredzē.
Mācību programma
Mācības norisināsies no 11.–23. maijam darbadienās.
Vebināru datumi un laiki:
- 11.05. plkst. 13.00–14.30
- 14.05. plkst. 13.00–14.30
- 18.05. plkst. 13.00–14.30
- 21.05. plkst. 13.00–14.30
- noslēguma vebinārs 22.05. plkst. 13.00–14.30.
Papildus vebināriem katru dienu plkst 15.00 mācību platformā būs pieejami īsi, interesanti, radoši mācību video un uzdevumi, kurus varēs veikt 24 stundu laikā.
PROGRAMMA
Nosacījumi dalībniekiem
- Jāpiedalās 75% programmas laikā rīkotajos vebināros.
- Jābūt gataviem nodarbību starplaikā iepazīties ar nodarbību tēmām saistītajiem materiāliem un 100 % veikt uzdotos uzdevumus (Katras dienas uzdevuma izpildes laiks nav ilgāks par 10 – 30 min).
- Programmas laikā jāsagatavo un jāprezentē komandas izstrādātā ideja.
Programmas noslēgumā dalībnieki saņems Latvijas Nacionālā kultūras centra apliecību, kas apliecina mācību programmas apguvi.
Dalībnieku pieteikšanās
Dalība mācību programmā notiek, aizpildot pieteikšanās anketu linkā https://ej.uz/6gh9 līdz 2020. gada 3. maijam.
Organizatoriskie un tehniskie jautājumi:
Mācību dalībniekiem tiek nodrošināti visi nepieciešamie mācību materiāli. Lai varētu veiksmīgi piedalīties vebināros un veikt uzdevumus, nepieciešams stabils interneta pieslēgums, vēlams, austiņas ar mikrofonu, klusa vide.
Papildu informācija:
Lauma Žubule
[Šī e-pasta adrese ir aizsargāta. Lai apskatītu to, lūdzu ieslēdziet javascriptu]
371 26547246