Seminārs latviešu tautas tērpu darinātājiem un valkātājiem Rīgā
2013. gada 17. janvārī plkst. 15.00 Rīgas pilsētas koru, deju kolektīvu, folkloras kopu vadītāji tiek aicināti uz semināru – lekciju par latviešu tautas tērpu vēsturi, valkāšanu un komplektēšanu.
2012. gada nogalē Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs turpināja 2011. gadā aizsākto semināru ciklu par latviešu tradicionālajiem tautas tērpiem, to veidošanos vēsturi un komplektēšanu Latvijas novados.
Kopš dibināšanas 1201. gadā līdz pat mūsu dienām Rīga ir Baltijas valstu lielākā pilsēta un viena no ievērojamākajām ostām Baltijas jūras austrumdaļā. Politiski un administratīvi tā ilgu laiku bijusi reģiona politiskais centrs, bet sākot ar 20. gadsimtu — Latvijas Republikas galvaspilsēta. Šo apstākļu kopsakarība ir veidojusi Rīgas kultūras vidi vairāku gadsimtu laikā. Rīgas pilsētas kultūras dzīve nav iedomājama bez dažādu tautu kultūru sajaukuma, kā arī no šajā teritorijā dzīvojošas pamatnācijas – latviešu tradicionālās kultūras. Līdz ar to mūsdienu latviešu tradicionālā tautas lietišķā māksla Rīgā no pārējās Latvijas teritorijas atšķiras ar radošu brīvību tradicionālā materiāla interpretācijā. Šīs dažādās laikmetu un stilu iezīmes ir sastopamas arī Rīgā un tās apkārtnē valkātajos tautas tērpos.
Semināru laikā tā apmeklētājiem būs iespēja nostiprināt un papildināt zināšanas latviešu tautas tērpu vēsturē un tautas tērpa komplektēšanā.
Plānotā semināra norise:
14.30 reģistrācija
15.00 Lekcija par latviešu tautas tērpa vēsturi, valkāšanu un komplektēšanu. Dr. hist., etnogrāfe Aija Jansone
16.30 Individuālas konsultācijas un diskusijas.
Lekcijas notiks KNMC zālē 3. Stāvā, Rīgā, Pils laukumā 4
Interesentus pieteikties elektroniski aizpildot anketu ŠEIT vai sūtot ziņu uz e-pastu[Šī e-pasta adrese ir aizsargāta. Lai apskatītu to, lūdzu ieslēdziet javascriptu]