Semināru cikls „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” - Etnogrāfiskie un arheoloģiskie krekli
2016. gada 16. un 17. februārī Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina uz semināru cikla „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” nodarbībām: Latviešu etnogrāfiskie krekli, Arheoloģiskais krekls, tā vīļu veidi un Arheoloģiskā krekla piegriešana un šūšana.
Pieteikuma anketa nodarbībām 16. un 17. februārī.
Lai pieteiktos nodarbībām 16. un 17. februārī, pieteikuma anketa jānosūta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas ekspertei Lindai Rubenai - [Šī e-pasta adrese ir aizsargāta. Lai apskatītu to, lūdzu ieslēdziet javascriptu]
līdz 12. februārim.
Kursu „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” programma
Semināru cikla „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” mērķis ir aicināt interesentus apgūt pamata zināšanas par latviešu tautas tērpa sastāvdaļu darināšanu, rotāšanu, tautas tērpa komplektēšanu un koptēla veidošanu.
Turpmākajās nodarbībās plānots pievērsties zeķu adīšanai, jostu un brunču aušanai. Semināru cikls turpināsies līdz 2017. gada pavasarim.
Ceļā uz Latvijas simtgadi 2018. gadā Latvijas Nacionālais kultūras centrs uzsāk projektu „Katram savu tautas tērpu”. Projekta mērķis ir stāstīt par latviešu tautas tērpa izcelšanos, komplektēšanas un valkāšanas tradīcijām. Tautas tērps ir nozīmīga un nacionāli savdabīga latviešu kultūras mantojuma sastāvdaļa. Tas ir veidojies un pastāvējis noteiktos ģeogrāfiskos un ekonomiskos apstākļos un nepārtraukti attīstījies dažādu tradīciju ietvaros. Tautas tērps ir plašs informācijas nesējs ne tikai par latviešu kultūru, vēsturi, etniskajām īpatnībām, bet arī ataino arī valkātāja sociālās, ģimenes, vecuma, turīguma, kā arī kultūras sakaru mijiedarbības ar kaimiņu tautām, īpatnības.
SAISTĪTIE RAKSTI
Semināru cikls „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” - Izšūšana. Ievads krāsainajos darbos
Semināru cikls „Latviešu tautas tērpu darināšanas pamati” - Izšūšana
Uzsākts projekts „Katram savu tautas tērpu”