Pārtikas produktiem un kosmētikai paredzētos traukus izgatavo tikai no pirmreizējās plastmasas granulām, taču sadzīves priekšmetu, piem., saimniecības spaiņu, lejkannu un tehnisku lietu ražošanā tiek izmantota otrreizēja plastmasa. To veikalos var atpazīt pēc tumšās krāsas — parasti šie priekšmeti ir pelēcīgi zaļi. Viens no Latvijas ražotājiem no autoapkopes stacijām savāc, apstrādā un pārstrādā izlietotās mašīneļļas iepakojuma (HDPE) pudeles. Lai polietilēna iepakojumu pārstrādātu, tam nepieciešama īpaša pirmapstrāde — rūpīga mazgāšana, lai plastmasu atbrīvotu no pārpalikušās mašīneļļas atlikumiem.
Saimniecības preču iepakojums – dažādu plastmasu mīksto tūbiņu iepakojums, ko izmanto kosmētikā - krēmu uzglabāšanai, kā arī zobu pastas iepakošanai, flakonu un baloniņu iepakojums. Sadzīves ķīmijas gan šķidro, gan cieto vielu iepakojums. Iepakojuma grafiskais noformējums ir tiešā druka uz materiāla, vai atsevišķu etiķešu izgatavošana un piestiprināšana iepakojumam.
1947. gadā amerikāņu izgudrotājs un inženieris Džūlzs Montiniers (Dr. Jules Montenier 1895. – 1962.) radīja pirmo lielo komerciālo izsmidzināmo polietilēna pudeli dezodorantam ‘’Stopette”. Pie produkta iepakošanas procesa, visgrūtākais bija pudeles izsmidzināšanas mehānisma tehniskais risinājums, lai šķidrums nesāktu pilēt. Iepakojuma estētika prasīja izdomu, jo 1947. gadā vēl nebija radīta līme, kas piemērota līmēšanai uz mīksta polietilēna. Etiķetes risinājums – uz pudeles kakla uzkārts zelta piekariņš ar informāciju par produktu. Pudeles tehniskais risinājums radīja apvērsumu polietilēna pudeļu rūpniecībā. Pirmo reizi plastmasa, kā materiāls, ir konkurents stiklam, šo iepakojamo produktu jomā.
- ‘’Stopette” izsmidzināmā dezodoranta tehniskās skices un iepakojuma reklāmas plakāti
cosmeticsandskin.com/ded/stopette.php
archive.org/details/1952CommercialForStopetteSprayDeodorant
Aerosols - fizikāli ķīmiska gāzveida vide, kurā nesējgāzē ir vienmērīgi sadalītas smalkas cietu (dūmi) vai šķidru (migla) vielu daļiņas. Sadzīvē aerosola radīšanai izsmidzināmo produktu pilda speciālos baloniņos; izsmidzināšanu (disperģēšanu) veic gāze vai mehāniska enerģija.
1948. gadā uzņēmums Chase Products kļuva par pirmo, kuri attīstīja matu lakas tehnoloģiju un tās iepakošanu aerosola baloniņos.
- Matu lakas aerosola baloniņa iepakojuma dizains
www.chaseproducts.com/history.cfm
www.scienceclarified.com/A-Al/Aerosols.html
1960.gados Gillette Company – otrais lielākais vīriešu dezodorantu ražotājs, izstrādā pretsviedru dezodorantus aerosola baloniņos. Kompānijas ražotais vīriešu dezodorants Right Guard ir pirmais pretsviedru dezodorants aerosola baloniņā, ko ražo kompānija. Tas tiek pozicionēts kā sporta entuziastu produkts. Produkta reklāmās televīzijā filmējas slaveni pasaules sportisti un atlēti.
- Gillette Company ražotie pretsviedru dezodorantu iepakojumi
1960. gada nogalē, attīstoties plastmasas ražošanai, metāla tūbas tiek aizstātas ar plastmasas iepakojuma tūbām. Plastmasas iepakojumu galvenokārt izmanto kosmētikas - krēmu, zobu pastas un citu kosmētikas produktu iepakošanai. Materiāla apdrukai tika izmantotas sarežģītas un specializētas drukāšanas iekārtas, piemēram, zīda sietspiede. Tūbiņu aizvēršanai sākumā tiek izmantoti skrūvējami korķīši, attīstoties iepakojuma ražošanas tehnoloģijām tiek ieviesti korķīši ar aizspiežamu vāciņu. Zobu pastas tūbiņas parasti tika iepakotas vēl papildus atsevišķā kartona kastītē, kas ir apdrukāta ar attiecīgā produkta vizuālo un tekstuālo informāciju.
- Plastmasas iepakojuma tūbiņas