Tā kā turpmākajās apakšnodaļās vairākas reizes ir pieminēts jēdziens “kadru skaits sekundē”, pirms tam nepieciešams izskaidrot šo būtisko kustīgā attēla raksturlielumu.
Jebkurā “kustīgajā attēlā” var būt dažāds kadru skaits sekundē (angliski “frame rate”). Tas nozīmē to, cik ātri mainās attēla kadri. Kustīgo attēlu var veidot, lietojot, piemēram, tikai 8 kadrus sekundē, bet tādā veida kustība tiks parādīta ar pamanāmiem pārtraukumiem, t.i., kustība netiks parādīta plūstoši, kā tas būtu, lietojot, piemēram, 25 kadrus sekundē. Tiek pieņemts, ka minimālais kadru skaits sekundē, lai normāli (plūstoši un dabiski) parādītu kustību, ir vismaz 15. Lielā mērā optimālais kadru skaits sekundē ir atkarīgs no tā, kāda ir attēlotā kustība – cik ātra, cik lielu kadra daļu tā aizņem un tamlīdzīgi.
Nedaudz pievēršoties cilvēka acs un smadzeņu darbībai: tiek uzskatīts, ka cilvēks sāk nepamanīt atsevišķus melnus kadrus, ja kadru skaits sekundē ir vismaz 50. Tātad, ja starp 49 normāliem kadriem tiek ielikts viens savādāks – cilvēks to nepamanīs. Tomēr, šāds atskaņošanas ātrums netiek izmantots ne televīzijā, ne kinoteātros, tādēļ izplatītais mīts par “hipnotizējošajiem starpkadriem” nav patiesība.
Pirmajās desmitgadēs pēc kustīgā attēla rašanās (20. gadsimta sākums) kadru skaits bija ļoti atšķirīgs, atkarībā no filmēšanas tehnikas un projektora ātruma. Vēl nebija vienotu standartu un kadru skaits sekundē variēja no 12 līdz 38. Visbiežāk tas bija 16 kadri sekundē. Bija atsevišķi izņēmumi, kad tika lietots ātrums pat 46 kadri sekundē (tāds bija, piemēram, Tomasa Edisona izgudrotajam kinetoskopam).
Vienots kino standarts tika ieviests laika posmā starp 1926. un 1930. gadu, kad kino industrija nosliecās par labu ātrumam ar 24 kadriem sekundē. Šis ātrums ir veiksmīgs kompromiss starp tehnoloģijām un cilvēka aci – pietiekami ātrs, lai cilvēks to uztvertu, kā reālu attēlu, un pietiekami lēns, lai nesarežģītu filmēšanas un atskaņošanas iekārtu darbību. Mūsdienās pastāv vairāki standarti kadru skaitam sekundē, taču pārsvarā tiek lietots kāds no šiem trijiem – 24, 25 vai 29.97.