20. gadsimta 90. gados aktualizējas ētiskais aspekts modes industrijā. Vides jautājumi kļuva par būtisku cilvēces problēmu un modē nāca apģērbi no videi draudzīgiem audumiem un ekoloģiski apģērbi.
- Ekologisks apģērbs, People Tree
- Ekologisks apģērbs un aksesuāri, People Tree
1997.gadā tika izveidots uzņēmums People Tree, kas sadarbojās ar ekoloģisku produktu ražotājiem jaunattīstības valstīs un tirgo ekoloģiskus apģērbus un aksesuārus.
Lietoti apģērbi kļuva par vintāžu. Tika atvērti dārgi, ekskluzīvi vintāžas veikali.
Helēna Storeja (Helen Storey) 1992. gadā izveidoja zīmolu „Otrā dzīve” (Second Life), kas tirgoja pārstrādātu augstās modes vintāžu.
- Katalītiskā kleita, Helēna Storeja
- Katalītiskie džinsi, Helēna Storeja
Helēnai Storejai ir vēl viens unikāls - Katalītiskā apģērba projekts.Tas apvieno pasaules modes un ķīmijas potenciālu, lai attīrītu gaisu, ko mēs elpojam. Tajā izmanto esošās tehnoloģijas jaunā veidā. Tā autori ir māksliniece/dizainere profesore Helena Storeja un ķīmiķis profesors Tony Ryan OBE - divi cilvēki no divām ļoti atšķirīgām pasaulēm, kas izmanto savas radikālās pieejas, lai sasniegtu lielas lietas.
1998. gadā Godīga darba asociācija (Fair Labor Association) izstrādāja ētikas kodeksu apģērbu ražotājiem, kas iezīmēja tendenci atteikties no nežēlīgas strādnieku ekspluatācijas un bērnu darba.
1995.gadā dibinātais zīmols Howies piedāvā ikdienas apģērbu, ko pēc novalkāšanas var pārstrādāt. Džinsu ražotāji Ascension un James Jeans izmanto tikai bioloģiski audzētu kokvilnu.
Dabai draudzīgajā kustībā iesaistījušies arī augstās modes zīmoli Proenza Schouler un Diānas fon Firstenbergas DvF.