DIENVIDKURZEMES ADĪTĀS JAKAS
Grāmatā “Dienvidkurzemes adītās jakas” apkopota pamatinformācija par jakām Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā, izveidoti nelieli jaku apraksti un jaku rotājumu zīmējumi, kā arī sniegtas pamatzināšanas jaku tehniskajā adīšanā. Izdevumā apkopotā informācija varētu kļūt par iedvesmas avotu savas, individuālās jakas adīšanā. Grāmatu iespējams iegādāties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (Rīga, Pils laukums 4).
Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta:” Ideja veidot izdevumu “Dienvidkurzemes jakas” radās jau 2010.gadā, kad bija iepazīti Rucavas cimdi un Rucavas robiņi un 2011.gadā notika pirmais seminārs, kas bija veltīts Rucavas jaku izpētei un adīšanai. Arī Rucavas tradicionālas kultūras informācijas centrs iesaistījās jaku adīšanā un izpētē. 2013.gadā Igaunijas tautas mākslas biedrības rīkoja starptautisku konferenci “Adītās jakas un džemperi apkārt Baltijas jūrai”. Konferencē bija iespēja iegūt plašu informāciju par adījumiem valstīs, kuras izvietotas apkārt Baltijas jūrai. Konferencē tika nolasīts referāts par “Dienvidkurzemes jakām Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā” un tas bija pirmais solis ceļā uz izdevuma nepieciešamību.”
Šobrīd Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ir izveidojis Dienvidkurzemes jaku virtuālo izstādi savā mājaslapā, kas pieejama apskatīšanai ŠEIT.
Grāmatas atvēršanas pasākums notiks 2019.gada 5.februārī Lībiešu institūtā, Rīgā.
Grāmatas sastādītāja – Linda Rubena, teksta autore – Inita Heinola, tulce – Rita Kursīte, fotogrāfs – Ingus Bajārs, maketētāja – Laura Lūse, tehnisko zīmējumu autore – Gunta Zommere un redaktore – Elita Priedīte.
Cena: 8 EUR
Valoda: latviešu
Lappušu skaits: 47
Platums (cm): 21
Garums (cm): 27
Biezums (cm): 0.5
Svars (g): 267
Iesējuma veids: mīkstie vāki