Animācijas pamati

Autors Lauris Kalniņš.

Šajā mācību materiālā iespēja apgūt animācijas pamatus – gan ieskatoties tās vēsturiskajā attīstībā un dižāko animatoru daiļradē, gan pētot tās tehnoloģisko pusi un dažādo radīšanas paņēmienu specifiku.

Materiāls galvenokārt paredzēts bērniem un jauniešiem, taču arī cita vecuma interesenti šeit noteikti atradīs kaut ko jaunu un saistošu.

Sadaļa „Animācijas vēsture” iepazīstina ar animācijas attīstību, sākot ar eksperimentāla kustīgā attēla radīšanu 19.gs. beigās un beidzot ar šodienas augsto tehnoloģiju veikumiem.

Sadaļa „Animācijas tehnoloģijas” stāsta par visiem populārākajiem animācijas radīšanas paņēmieniem – gan klasiskajā animācijā, gan leļļu animācijā, gan dažādās ar datoru radītās animācijās. Īpaša uzmanība tiek pievērsta arī procesam pirms praktiskā darba sākšanas – scenārija izveidei un skicēšanai.

Sadaļā „Video pamācības” ir iespēja aplūkot video materiālus ar pamācībām, kā izveidot vienkāršu animāciju animāciju.

Savukārt sadaļā „Uzdevumi” ir iespējams izpildīt dažādus rosinošus uzdevumus gan grupā, gan individuāli.

Satura un dizaina autors: Lauris Kalniņš

IT speciālists: Mārtiņš Linde

Teksta redaktors: Ieva Salceviča

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.