Dizaina vēsture

Autori Zane Ūpe, Velga Kaļeiņikova, Pēteris Justovičs, Lauris Kalniņš, Liena Niedre.

Mācību materiālā “Dizaina vēsture” ietvertas tēmas:

Vides dizains ar apakštēmām: “Vides objekti 20.,21.gs." un “Izstāžu iekārtojuma dizains 20.gs." Autore Zane Ūpe, PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs.

Interjera dizains ar apakštēmām: “Interjera tendences 20.gs. otrajā pusē" un “Mēbeles no Bauhaus līdz postmodernismam". Autore Velga Kaļeiņikova, PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja.

Grafiskais dizains ar apakštēmām: “Fotogrāfijas vēsture”. Autors Lauris Kalniņš, PIKC Ogres tehnikums Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs. “Iespiedgrafika 20.gs. otrajā pusē". Autors Pēteris Justovičs, PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs. “Iepakojuma dizains no 20.gs. otrāa puses līdz mūsdienām". Autore Zane Ūpe.

Komunikāciju dizains ar apakštēmu: “Kustīgā attēla dizaina vēsture”. Autors Lauris Kalniņš.

Modes dizains ar apakštēmām: “Tekstila dizains”, “Apģērbu dizains 20.gs. otrajā pusē", “Aksesuāru dizains”. Autore Liena Niedre, PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas pedagogs.

Katras tēmas labākai apguvei autori piedāvā pildīt izpēti veicinošus uzdevumus, kā arī rotaļīgus, interaktīvus uzdevumus vielas nostiprināšanai. Tēmu dziļākai izpētei materiālā iekļautas saturu papildinošas ārējās saites. Atsevišķās tēmās autori paredzējuši iespēju papildus zināšanas iegūt kādā no mācību materiāla “Dizaina vēsture” daļām, ar kursoru uzejot un uzklikšķinot uz pasvītrotā vārda, lasītājs nonāk nepieciešamajā sadaļā. Nodaļās ir apskatīta dažādu dizaina jomu attīstība līdzīgā laika periodā. Autoru kolektīvs lasītāju mudina iepazīt ne tikai vienu interesējošo tēmu, bet skatīt dizaina attīstību noteiktā laika periodā kopumā, tā gūstot pilnīgāku izpratni par dizaina attīstības nosacījumiem un likumsakarībām.

Mācību materiāls izveidots kā tīmekļa vietne, ar iespēju to papildināt.

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.