16 / 63

2.2. Mets un tā daļas

Panel

Idejas attēlošana

Telpiskā

Telpiskā attēlošana ir projektējamā objekta vai tā daļas fizisks, telpisks atveidojums noteiktā mērogā. Šim nolūkam tiek veidoti maketi. Tie plaši tiek izmantoti arhitektūras, interjera un dizaina jomās.

Makets ir labs veids, kā izjust telpu un attīstīt telpisko domāšanu, tāpēc mācību procesā tam jābūt neatņemamai darba sastāvdaļai. Ja interjera ideja paredz specifiskas mēbeles vai detaļas, tām arī var veidot atsevišķus maketus. Maketu kvalitāte atšķiras atkarībā no mērķa, ar kādu tas tiek veidots.

Maketu kvalitātes veidi:

  • darba makets,

  • prezentāciju makets.

Darba makets ir veidots noteiktā mērogā. Maketā tiek attīstīta ideja, veicot nepieciešamās izmaiņas. Izpildījums var nebūt perfekts un precīzs, bet maketēšana palīdz izprast dotās telpas formu un raksturu.

Maketēšanai var tikt izmantoti vienkārši materiāli (kartons, balts papīrs), kuriem dotajā idejas izstrādes stadijā nav jāatbilst iecerētajiem apdares materiāliem, jo maketā noteicošā ir telpiska struktūra, kur ar vienkāršiem paņēmieniem attīstīt ideju, to telpiski pārbaudīt un eksperimentēt ar formām.

image6.png

Darba makets digitālās krātuves lasītavai

Prezentāciju makets ir atbilstoša mēroga, piemēram, 1:25, labas kvalitātes makets gatavas idejas prezentēšanai. Parasti šādam maketam izmaiņas neveic.

Prezentāciju makets ir samērā augstas detalizācijas makets, kas precīzi attēlo telpas noskaņu un sniedz skatītājiem pilnvērtīgu ieskatu par plānoto projektu.

image7.png

Prezentāciju makets dzīvojamo telpu grupai

Avots: publicitāte