59 / 63

2.6. Izvēlētā meta 3D modelis

panel

4. Vizualizāciju ģenerēšana no 3D modeļa un attēlu pēcapstrāde

Attēlu un video veidošana no 3D modeļiem mūsdienās ir viena no svarīgākajām praktiskajām iemaņām, kas nepieciešamas arhitektūras ideju attīstības un prezentācijas stadijā, jo plašākai auditorijai attēls ir vieglāk un ātrāk saprotams, nekā rasējumi.

Mācību procesā ir jāapgūst pēc iespējas labākas attēlu iegūšanas un pēcapstrādes iemaņas, tomēr sasniedzamie rezultāti vienmēr ir individuāli, atbilstoši katra topošā interjera dizainera ieinteresētībai un spējām šajā jomā. Šīs nodaļas vizuālo materiālu sagatavoja profesionālās vidējās izglītības programmas „Interjera dizains“ absolvents metodiskā materiāla veidotāju vadībā ar nolūku parādīt aptuveno kvalitāti, kāda ir secīgi sasniedzama attēlu iegūšanas un apstrādes jomā mācību kursa beigās.

Vizualizācijas iegūšanas process:

1. 3D modeļa uzstādījumu definēšana – gaisma, kamera, elementu tekstūras u.c.; nepieciešamas labas iemaņas attiecīgajā datorprogrammā,

2. renderēšana – var būt ļoti laikietilpīgi; šeit svarīga datortehnikas jauda,

3. attēla pēcapstrāde – cilvēku siluetu un citu papildu objektu ievietošana attēlā, kontrastu, krāsu un kadra kompozīcijas precizēšana; pēcapstrāde veicama jebkurā apgūtajā atbilstošajā programmā un ir obligāta kvalitatīva attēla iegūšanai; autors var izkopt savu grafisko stilistiku un radīt vēlamās noskaņas; radoša pieeja.

Virtuves vizualizācijas process

2_6_7.jpg