Dažādās izstādes

panel

Modes mākslinieces un gleznotājas Elitas Patmalnieces darbu izstāde “Nomoda sapņi” Liepājas muzejā. Foto: EZīverts

Par Venēcijas biennāli 58

Venēcijas biennāles 58. starptautiskā mākslas izstāde ar moto Kaut tu dzīvotu interesantā laikā norisinājās no 2019. gada 11. maija līdz 24. novembrim. Tajā bija skatāmi aptuveni 80 mākslinieku darbi.

2019. gada Venēcijas biennāles galveno balvu saņem Lietuvas paviljons

Lietuvas nacionālo paviljonu Sun & Sea (Marina) Venēcijas biennālē veidoja režisore Rugile Barzdžukaite, dramaturģe Vaiva Grainīte un komponiste Lina Lapelīte. Mākslinieču veidotā opera norisinās iekštelpās iebūvētā pludmalē, kurā aktieri sauļojas un dzied, kamēr skatītāji viņos noraugās no augšas. Darbs veltīts klimata pārmaiņu briesmām, kā arī cilvēka un planētas trauslumam.

image49.png

Lietuvas paviljons

PAPILDU MATERIĀLS:

Starpdisciplinārs mākslas darbs “Teika par Karostas nāriņu”, Liepāja

Ieva Epnere Purvīša balvai 2019 tika nominēta un finālā pēc ekspertu vērtējuma izvirzīta par personālizstādi “Dzīvo atmiņu jūrakim? Laikmetīgās mākslas centrā (08.12.2016.–15.01.2017.).

“Dzīvo atmiņu jūra” ir stāsts par Latvijas sarežģīto padomju pagātni un tās attiecībām ar tagadni. Krimas aneksija esot bijis ierosinātājs. Šī darba pamats ir dziļi privāts – Ievas pašas ģimene, pieredze un emocionālais fons. Māksliniece nākusi no Liepājas, viņas tēvs ir bijušais padomju armijnieks, krievu flotes oficieris no Sibīrijas, savukārt māte ir latviete. Darbā redzamo jūru, vēloties iemūžināt visas iespējamās tās krāsu nianses. Jūra Ievai ir simbols – tā kaut ko spēj paslēpt, un kaut ko tā izskalo krastā. “Dzīvo atmiņu jūra” ir multidisciplinārs darbs – filma, dokumentālie video stāsti, gobelēns, fotogrāfiju sērija.

Ieva Epnere stāsta par personālizstādi:

Ieva Epnere par personālizstādi "Dzīvo atmiņu jūra"

Liepājas mākslinieces Agneses Rudzītes radītie taktilie darbi caur faktūru / reljefu zem vienotas tēmas AIZTIKT DRĪKST!

Darbi tika radīti īpašai sociālai cilvēku grupai vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiemveicinot sajušanu, sniedzot cilvēkiem iespēju pārkāpt robežas un izteikt savu viedokli, domājot par šo cilvēku sajūtām, asociācijām, ko viņi sajutuši aptaustot šos darbus.